Logotipas

Tauragės miesto bendruomenės „Tarailių ratas“ logotipas – grafinis ženklas reprezentuojantis bendruomenę, pagrindinis jos reklaminis simbolis. Tai ženklas pagal kurį bendruomenė tampa lengvai atpažįstama, pastebima. Logo ženklas naudojamas bendruomenės dokumentuose, dalykiniuose laiškuose bei reklamoje. Logotipas įkūnija bendruomenės įkūrimo pradžios ir veiklos idėją. Kuriant ženklą buvo siekta suteikti kuo daugiau ir tikslesnės informacijos, apibrėžti jį estetiška forma, saikingomis priemonėmis vizualiai atspindėti bendruomenės veidą.

Bendruomenės „Tarailių ratas“ ženkle apjungiamos kelios sudėtinės dalys – bendruomenės vardas, vežimo rato, laivo vairo ir amžinojo variklio imitacijos:

– Tarailių vardas kilęs iš buvusio kaimo pavadinimo, kuris istoriniuose šaltiniuose žinomas dar XVII a. viduryje. Tarailių kaimas kūrėsi  dešiniajame Jūros upės krante, ant buvusios Belgardiškės pelkės, jam priklausė 3 valakai žemės. Tarailių kaimas visiškai išnyko XX a. viduryje. Kadangi buvę Tarailiai plytėjo miesto pakraštyje, čia buvo statoma daug gyvenamųjų namų, melioracijos įmonių, mašinų aptarnavimo stotis, prekybos centras, mokykla, vaikų darželis. 1973 m. ši teritorija buvo prijungta prie miesto.  Atsirado Tarailių mikrorajonas.   Tarailiai – visuomenėje gerai žinomas ir pažįstamas pavadinimas. Bendruomenės vardas „Tarailių ratas“ – įkūnija jos dvasią, yra lengvai suvokiamas bei atpažįstamas, o jo kompozicija su vežimo rato fragmentu tarsi užtikrina papročių tęstinumą.

– Lenkti rato stipinai  primena laivo vairą ir vaizduoja bendruomenės nuostabią įsikūrimo vietą prie vingiuotos upės „Jūros“. Pasak jūreivių,  skrieti vandens paviršiumi, kai gali pats vairuoti laivą, yra toks nepaprastas jausmas, kokio neįmanoma patirti daugiau niekur gyvenime. Bendruomenės laivą patikimai vairuoja jos nariai, saugiai ir lygiai plukdo į geresnį ir gražesnį rytojų.

– Bendruomenės logotipas yra amžino variklio modelis, garantuojantis pradėtų darbų tęstinumą. Išvertus iš lotynų kalbos, amžinasis variklis  – bet koks mechanizmas ar sistema, kuri gali nuolat gaminti daugiau energijos nei sunaudoja, taip neribotą laiką tiekdama energiją.  Amžinojo variklio principas tapo ir bendruomenės narių  daugelio idėjų pagrindu – savo užmojais, darbu visuomenės labui, sudominti mikrorajono gyventojus, įtraukti juos į bendruomenės veiklą, įsukti į prasmingų ir naudingų darbų ratą, taip sudarant galimybę kiekvienam gauti didesnį grįžtamąjį atsaką- sukurti gražesnę ir geresnę aplinką sau ir savo vaikams, gauti didelį moralinį ir dvasinį pasitenkinimą.

Bendruomenės „Tarailių ratas“ logotipas atskleidžia jos dinamiškumą ir ryškią individualybę, parodo visuomenei, kad bendruomenė yra unikali, artima gyventojams savo siekiais ir tikslais.

Kalendoirius

2019 m. birželio mėn.
P A T K P Š S
« Rgp    
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930